Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na cykl jesiennych spotkań z tańcem i muzyką tradycyjną w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej – Rotunku!


Pierwsze w tym roku spotkanie warsztatowe poprowadzi Grzegorz Ajdacki, a do tańca zagra Diabubu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno teorią, jak i praktyką taneczną. Na warsztat weźmiemy kujawiaki i kujony charakterystyczne dla ziemi rawskiej i pogranicza łęczycko-łowickiego. Nie zabraknie wprowadzenia do polek i oberków.

Poziom: otwarty

Po warsztatach potańcówka!


DIABUBU
Grają starodawne melodie – mazurki, oberki, kujawiaki, kujony i kujawiony, polki, tanga i fokstrociki w tym melodie żydowskie – w sposób, który nie pozostawia wątpliwości, że to muzyka żywa, aktualna tu i teraz, bez trudu wlewająca we współczesne ciała i dusze taneczną energię. A przy tym – jak przystało na te strony Polski – nieco powściągliwa.
“Strasznie nam się podoba ta muzyka, jest pełna treści, a jednocześnie oszczędna w formie, można by rzec – elegancka”.

Więcej o DiaBuBu:

Diabubu

GRZEGORZ AJDACKI
Z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – prowadzi zajęcia, warsztaty, potańcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranicą. Jednocześnie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ucząc się od wiejskich tancerzy.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Koszty:
warsztaty 20 zł
potańcówka 30 zł

Zapisy na warsztaty:
https://docs.google.com/forms

Czas:
19.00 warsztaty
20.30 potańcówka


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij