Przejdź do głównej zawartości strony

Z okazji Dnia Dziecka – również tego wewnętrznego oraz oficjalnej inauguracji Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Krakowie zapraszamy serdecznie na rodzinne, międzypokoleniowe spoTkanie w naszej Dzikiej Bazie na Zakrzówku. Jak zwykle będzie u nas okazja do swobodnej zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Muzycznie przestrzeń wypełni grono pięknych Istot w składzie: Zespół Kuku, Fiksum Dyrdum, czyli Zosia Szyrajew i Ania Psuty, Kapela Kasi Chodoń, czyli Kasia właśnie, Żaneta Seweryn oraz Arek Szałata a także Kapela Siwka.

Wspólne świętowanie rozpoczniemy koncertem zespołu KuKu, którego działalność i marzenie o wydaniu płyty będziecie mogli wesprzeć wrzucając im grosza do kapelusza. Muzycy wypełniający skład zespołu to kolorowe postacie o niesamowitej kreatywności. Ich charyzma oczarowuje najbardziej wymagających odbiorców, czyli dzieci. Swoją twórczość kierują najmniejszych małych serc, uszu i brzuchów, by chronić i rozwijać mieszkającą w nich wrażliwość.

Nie zabraknie również nuty folkowej! Jest ku temu jeden, szczególnie dla nas ważny powód. W tym dniu inaugurujemy działania Ogniska Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. W związku z tym do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu zaproszą nas duet Fiksum Dyrdum oraz Kapela Kasi Chodoń. Z Anią i Zosią będziecie mieć okazję zrobić proste instrumenty perkusyjne oraz nauczyć się podstawowych rytmów a z Kasią i jej ekipą wyjątkową krakoską ekipą Żanetą i Arkiem pośpiewać oraz potańczyć krakowiaki.

Do tańca, a kto to wie, może i do różańca zagra Kapela Siwka oraz połączone siły wszystkich składów obecnych i nieobecnych, przypadkowych i nie przypadkowych przeplatające się przez dziką bazę tego dnia. Razem z zachodzącym słońcem będziemy zmierzać w kierunku rozpływania się w błogości współistnienia.

Zachęcamy, żeby zabrać coś pysznego na wspólny stół oraz coś co można przyrządzić na ognisku. Będziemy również zbierać wolne datki na działalność naszego ogrodu.

Niech płynie wieść o ludzkim spotkaniu do serc i uszu, tych co mają przybyć…

Ahoooj!


Miejsce:
Rodzinne ogrody – przestrzeń dzikich odkrywców
Kraków

Wstęp:
bezpłatny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij