Przejdź do głównej zawartości strony

Impreza zorganizowana w ramach zadania „Rawskie Granie – promocja żywej muzyki tradycyjnej i historii wsi rawsko-opoczyńskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.
W ramach tego zadania odbędą się trzy imprezy – spotkanie z żywą muzyką tradycyjną czyli potańcówka w dawnym stylu na dechach na podwórku Sochowej Zagrody, cykl warsztatów oraz wystawa skanów starych czarno-białych zdjęć i degustacja wiejskiego jadła.

Sobota 19 sierpień 2023 rok – godzina 17.00

Do tańca zagrają następujące kapele:
1. Kapela Rodzinna Galitów z Łochowa – region rawski,
2. Kapela Mieczysława Kędzierskiego z Rdzuchowa – region radomski,
3. Kapela „Bobrowianie” z Bobrowca – region rawski.

Wstęp wolny – mile widziane wsparcie Sochowej Zagrody.

Wszystkim imprezom będzie towarzyszyła wystawa scanów starych czarno-białych zdjęć z Archiwum Ludowego Muzeum Wsi Rawsko-Opoczyńskiej.

ZAPRASZAM MŁODE KAPELE DO WSPÓŁPRACY I DO ZAGRANIA W „SOCHOWEJ ZAGRODZIE”.

Dla tancerzy zadaszona drewniana podłoga.

Sponsorzy imprezy:
Łukasz Goszkiewicz Kanice – właściciel firmy KRUSZMAKS w Sierzchowach – beton towarowy i żwirownia.

Patronat medialny:
sochowazagroda.pl

Możliwość rozbicia namiotów czy postawienia „Campera” na noc, toalety, możliwość skorzystania z kuchni gazowej czy lodówki. Możliwość noclegu dla kilkuosobowej grupy w domu gospodarzy. Dla nocujących możliwość skorzystania w niedzielę z kawy, herbaty czy też łazienki i prysznica.
Dla zapewnienia uczestnikom imprezy możliwości zakupienia wyżywienia, będzie zewnętrzny catering.

MIEJSCE IMPREZY:
Na prywatnej posesji Gospodarza Zdzisława Sochy – Sochowa Zagroda – Sierzchowy koło Rawy Mazowieckiej.
Sochowa Zagroda to prywatne Ludowe Muzeum Wsi Rawsko – Opoczyńskiej stworzone we wsi Sierzchowy koło Rawy Mazowieckiej przez pasjonata i kolekcjonera Zdzisława Sochę. W autentycznych zabudowaniach gospodarskich przekształconych przez pana Zdzisława w galerię można obejrzeć mnóstwo starych wiejskich narzędzi, mebli, strojów i wyrobów rękodzielniczych.

Klauzula dotycząca praw autorskich i wizerunku:
1.Uczestnicy Spotkań organizowanych przez Gospodarza „Sochowej Zagrody” Zdzisława Sochę przenoszą nieodpłatnie na „Sochową Zagrodę” swoje prawa do artystycznych wykonań zaprezentowanych podczas tych Spotkań, w celu wykorzystania ich przez „Sochową Zagrodę” w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo:
a) Utrwalania na wszelkich nośnikach dźwięku i obrazu,
b) Wprowadzania do pamięci komputera i sieci Internet,
c) Publicznego odtwarzania i wyświetlania.
2.Uczestnicy Spotkań organizowanych przez Gospodarza „Sochowej Zagrody” Zdzisława Sochę udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem w Spotkaniach.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij