Przejdź do głównej zawartości strony

Radomszczyna słynie z szalonych, tańczonych w parach nawet przez kilkanaście minut mazurków/oberków oraz polek. Mimo, że jest widoczny dla tego regionu pewien charakterystyczny, wspólny sposób tańczenia, to widać wśród tancerzy-mistrzów pewne „indywidualne” maniery, które oddziaływują na innych lub są lokalną stylistyką mikroregionów, która jest wizytówką czy ktoś jest tutejszy czy obcy.

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty tańca w formach niescenicznych, które poprowadzą Piotr i Bogusia Zgorzelscy.

Podczas warsztatów na początku nauczymy się tradycyjnych kroków wiejskich mazurków/oberków oraz wiejskiego stylu tańca. Następnie opanujemy maniery wykonawcze oraz sposób tańczenia, zwłaszcza wirowania, podpatrzony od kilku tancerzy-mistrzów.

Nauczymy się „stylu” tańca od tak znamienitych tancerzy jak Józef Lipiński i Stanisław Kiełbasa z okolic Wieniawy, rodziny Zarasiów z Nieznamierowic czy Cieślaków z okolic Przystałowic Małych.

Prócz wirowania w parze, ważnym elementem, który spróbujemy opanować będzie nabycie umiejętności spontanicznego improwizowania i używania w tańcu różnych ozdobników m.in. przytupów, dzięki którym możliwe było i jest indywidualne wyrażanie w tańcu swoich emocji.

Celem warsztatów będzie nauka i opanowanie tańców o rytmice mazurkowej i polkowej, w formach niescenicznych m.in.: płynnego tańczenia i wirowania w parze, tańczenia po kole w dwóch kierunkach oraz używania charakterystycznych dla tych terenów ozdobników.

W trakcie warsztatów pojawi się duża ilość ćwiczeń rytmicznych, dzięki którym w naszym tańcu pojawi się spontaniczność i żywiołowość.

Opanowanie tych elementów pozwoli Wam cieszyć się tańcem na coraz liczniejszych tradycyjnych potańcówkach, organizowanych zarówno w mieście jak i na wsi, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych.


DLA KOGO: poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?
29.10 od godz. 14.00 do 17.00
30.10 od godz. 12.0 do 15.00

ZA ILE?
150 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !!!)

GDZIE?
Siedziba Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca 'Wrocław”, Ul. Tadeusza Kościuszki 35b 50-011 Wrocław

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
UWAGA !
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres
[email protected]

WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem:
Warsztaty Wrocław + imię i nazwisko
oraz przesłanie potwierdzenia wpłaty na podany adres mailowy.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój, no i dodatkowe ubranie na zmianę bo na warsztatach pot płynie strumieniami 😉 .
Ze względu na jesienne warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.

ORGANIZATOR
Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance

Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów.
6. Organizator ma pełne prawa do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
7. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
8. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij