Przejdź do głównej zawartości strony

Uwaga, uwaga! Komunikat kosmiczno-meteorologiczny.

W najbliższą sobotę, 6 stycznia – w święto Trzech Króli – w godzinach popołudniowych – zaułkami i ulicami krakowskich Pychowic przejdą falą o dużym nasileniu PYCHOWICCY KOLĘDNICY.

Jeśli możesz – zostań w domu i otwórz drzwi (żeby nie weszli oknem), a także zabezpiecz sprzęty (żeby nie porwało ich z falą).

Instrukcja postępowania w przypadku zetknięcia się z żywiołem kolędniczym:
• Zachować spokój i nie wpadać w panikę.
• Wpuścić do domu i obdarować – dobrym słowem i szczodrym gestem.
• Pojenie i dokarmianie dozwolone, a nawet zalecane.
• Głaskanie – na własne ryzyko.

W zamian za dobre przyjęcie – kolędnicy oddadzą pięknie i nadobnie oraz przekażą dobrą wiadomość z zaświatów, postarają się nie nabłocić, a także przepowiedzą to i owo. Mogą też próbować śpiewać, z większym lub mniejszym powodzeniem. Należy im na to pozwolić, gdyż gwarantuje to pomyślność i urodzaj na cały rok.

Zapraszamy na doroczne kolędowanie w Pychowicach! Ruszamy kolędniczym szlakiem o 15:00 z ulicy Św. Piotra. Dołącz do naszego orszaku lub – jeśli mieszkasz w Pychowicach – zaproś nas do siebie! Hej nam kolęda!!

*Wszelkie podobieństwo do osób rzeczywistych nie jest nieprawdziwe i jakkolwiek nieoczywiste rzeczywiście nie może być nieprawdopodobne.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij