Przejdź do głównej zawartości strony

Tu w Łowiczu zawsze były wolno grane oberki. Pamiętam, jak grałem z Baranowskim po weselach, to nieraz jak się zagrało szybciej tego oberka, to sami uwagę zwracali ci tancerze: „Ej, panowie! Wolniej tam trochę! Za szybko gracie tego oberka.”. Tak było i tak jest w łowickim. Wolniej! – mówię – Pamiętaj, nie pospieszaj!

W ostatni wieczór karnawału, w Piwnicy Muzeum w Łowiczu Jan Szymański ze swoją kapelą porwie do tańca niejednym oberkiem.

Zapraszamy na promocję dwupłytowego wydawnictwa, dokumentującego muzykę łowicką, wybrzmiewającą w unikatowym stylu gry tego wybitnego skrzypka ludowego od niemal sześćdziesięciu lat. Razem z Janem Szymańskim w obecnym składzie kapeli na bębnie ze stalką zagra Tadeusz Baczyński, a na harmonii trzyrzędowej – Jeremi Kowalski. Ostatkowy wieczór wypełnią dźwięki nie tylko oberków, ale też kujonów, polek, czy kujawiaków, z ich charakterystycznym dla okolic Łowicza brzmieniem.

13.02.2024, godz. 19:00
Piwnica Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz
Wstęp wolny

Organizator:
Łódzki Dom Kultury

Partnerzy:
Starostwo Powiatowe w Łowiczu
Muzeum w Łowiczu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij