Przejdź do głównej zawartości strony

Kozioł biały to typ dud o XVI-wiecznych korzeniach, największy spośród polskich instrumentów dudowych. Obecnie gra na nim kilka pokoleń pasjonatów lokalnych tradycji zamieszkujących miasteczka i wsie po obu stronach rzeki Obry na pograniczu wielkopolsko-lubuskim. To właśni ich usłyszymy na płycie wydanej przez fundację Muzyka Zakorzeniona w 2022 roku, a podczas premiery będziecie mieli okazję usłyszeć ich na żywo!


Program:
– „Gzuby – Starkom, czyli jak to dzieci dziadkom winszowały” – inscenizacja – uczniowie klasy 1c S.P. im. A. Fiedlera w Zbąszyniu pod kierunkiem Anny Siedlarz i Martyny Żurek
– Do sejfu nie każdy zna kod – czyli po co chować skarby – o dostępie do nagrań muzyki tradycyjnej – premiera płyty „W krainie Kozła” – Piotr Baczewski, Martyna Żurek
– oprowadzenie po ekspozycji Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła – Wojciech Olejniczak

Partnerzy:
– Stowarzyszenie Muzyków Ludowych w Zbąszyniu
– Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła w Zbąszyniu
– Fundacja Tres
– Szkoła Podstawowa im A. Fiedlera w Zbąszyniu
– Gmina Zbąszyń
– Zbąszyńska Telewizja Kablowa

Publikacja „W krainie kozła” została dofinansowana przez samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.


Miejsce:
Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła w Zbąszyniu

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij