Przejdź do głównej zawartości strony

Tym razem w ramach cyklu ROTUNKU! zapraszamy na potańcówkę gór i nizin, na której do tańca zagrają Wędrowiec oraz górale Beskidu Żywieckiego.

Tej nocy chodźcie w góry. Znaczy góry przyjdą do Was. Na początek przeniesiemy się w Beskid Żywiecki. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty tańców góralskich. W programie obyrtki, koń, hajduk i siustany. Uczyć tańca będą: Marta Słowik-Bałaś i Paweł Jafernik, a do tańca zagrają: Marta Matuszna, Patryk Nowak i Rafał Bałaś. A po warsztatach potańcówka, na której również zagrają górale na zmianę z Wędrowcem.


Wędrowiec
Muzyka autorska Wędrowca to próba zadomowienia się współczesnej wrażliwości w tradycyjnej muzyce obrzędowej Polski centralnej (głównie Mazowsza i Lubelszczyzny) zapisanej przez Oskara Kolberga lub utrwalonej w nagraniach archiwalnych. Jako, że jest to muzyka, która w swoim naturalnym kontekście już nie istnieje, członkowie grupy docierają do niej z pomocą wyobraźni ukształtowanej przez muzykę współczesną (zwłaszcza „minimal music”), doświadczenia teatralne oraz spotkania z muzykantami czy śpiewaczkami starszego pokolenia. Swoim sposobem prezentacji grupa Wędrowiec także nawiązuje do dawnych obrzędów, nie dosłownie, jak to bywa w przypadku grup folklorystycznych, lecz poprzez formę, która bywa bardziej improwizowanym spektaklem dźwiękowym niż koncertem.
W Ambasadzie Wędrowiec zagra do tańca.

W składzie:
Agata Harz – głos, przedmioty, małe basy
Emilia Herda – głos, przedmioty, piła, bębenek obręczowy
Piotr Herda – skrzypce, altówka, przedmioty
Remek Hanaj – skrzypce, lira korbowa, przedmioty, taśmy, wierszyki


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Czas trwania:
19:00 warsztaty
20:30 potańcówka
(warsztaty potrwają ok. 80 min)

Koszty i zapisy:
Udział w warsztatach: 20 zł*
Udział w potańcówce: 30 zł
Płatność na miejscu gotówką.
*NA WARSZTATY NALEŻY SIĘ ZAPISAĆ ZA POMOCĄ FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO POD LINKIEM: https://forms.gle/j7fuLJVNqLPnVa7Q7
(płatność przelewem)


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij