Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na WIELKĄ POTAŃCÓWKĘ z kapelą Kanka Franka i kapelą z Borówka. Będzie się działo!

Kanka – coś z czego można czerpać, coś w czym się przechowuje. Franek (Racis) to jeden z ostatnich suwalskich muzykantów, który pozostawił po sobie bogaty repertuar skrzypcowy. Odszedł w październiku 2018 roku. By uczcić jego pamięć powstała kapela Kanka Franka czyli duet muzykantek: Małgorzaty Makowskiej (harmonia pedałowa) i Magdaleny Balewicz (bęben obręczowy). Dziewczyny wykonują tradycyjną muzykę Suwalszczyzny z repertuaru Franciszka Racisa, której uczyły się bezpośrednio od mistrza, ale też poznaną podczas muzycznych podróży po całej Polsce. Jako pasjonatki folkloru przemycają elementy niematerialnego dziedzictwa tj. muzyka, tańce, śpiewy, elementy obrzędów do współczesnego świata, co umożliwia słuchaczom czy uczestnikom potańcówek podróż do lat młodości ich dziadków czy pradziadków.
Facebook: www.facebook.com/kankafranka

Kapela z Borówka to zespół, który zawiązał się przy Fundacji Borówek 27. W repertuarze kapeli znajdują się przede wszystkim tradycyjne melodie z Lubelszczyzny. Wśród nich są m.in. podróżniaki, polki i oberki. Kapela gra na potańcówkach, prowadzi również animacje dla dorosłych i dzieci oraz uczy zabaw ludowych.

Wystąpią w składzie:
Przemysław Łozowski- skrzypce, akordeon, śpiew.
Piotr Dziwura- basy, śpiew
Michał Szulc- bębenek obręczowy, śpiew
Facebook: www.facebook.com/KapelazBorowka/


Wstęp:
wolny

Miejsce:
Restauracja Sielsko Anielsko
Rynek 17, Lublin


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij