Przejdź do głównej zawartości strony

19 czerwca w skansenie w Kolbuszowej będą tańce i muzyka! Wszystko zacznie się o 18.00, a skończy, gdy z podłogi zostaną wióry…

Kapela Brodów to polski zespół folkowy z doświadczeniem budowanym od 1992 r., laureat niezliczonych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku – Nowa Tradycja organizowany przez Polskie Radio), zapraszany na różnego rodzaju festiwale, np. Festiwal Rozstaje, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Świata w Grodzisku Mazowieckim, a także Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Koncertuje w całej Europie, m.in. w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Anglii, Rosji, na Węgrzech oraz w Rumuni, Białorusi, Litwie, Estonii i Szwecji.

Tego niedzielnego wieczoru Witek Broda, Kuba Mielcarek, Zuzanna Zimończyk i Mirosław Łados zagrają polki, oberki, mazury, tramelki i inne skoczne utwory do tańca pochodzące ze zbiorów własnych, zbiorów Oskara Kolberga oraz archiwów Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Liderem grupy jest Witek Broda, grający na skrzypcach i lirze korbowej, od wielu lat przemierzający Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowych muzykantów. Bierze on czynny udział w wielu projektach związanych z tradycyjną muzyką polską i tak mówi o swojej pasji:

„Repertuar kapeli wziął się z mojej włóczęgi, wyobraźni i gustu. 25 lat wędrówek po wsiach, wertowania dzieł Oskara Kolberga, archiwów KUL i PAN, autorów znanych i nieznanych. […] Zawsze wiedziałem, że istnieje specyficzna nuta narodu, atom muzyczny, rozpoznawalny i nieobliczalny. Znalazłem go na samym początku, stąd Kapela Brodów.”

Muzealni goście w takt muzyki ludowej również będą szukać tej specyficznej nuty, wyczuwać uniwersalne dla muzyki spod strzech brzmienia.

Po potańcówce będzie można także nabyć najnowszą płytę Kapeli pt. „Krakowiaki”.

Dodatkowo tego dnia będą czynne dwie wystawy czasowe: malarska Anny Zatorskiej pn. „Natura koloru” w spichlerzu z Bidzin oraz fotograficzna „Mamy karmiące w obiektywie Karoliny Migurskiej” w domu parafialnym z Książnic.

Muzeum zaprasza tak samo na spacer, jak i potańcówkę!

Bilety do skansenu i na koncert:
20 zł – cały,
15 zł – ulgowy,
57 zł – rodzinny,
dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatnie,
posiadacze Karty Dużej Rodziny – 50%.

Organizator:
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
www.muzeumkolbuszowa.pl…


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– www.muzeumkolbuszowa.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij