Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na koncert z potańcówką w Domu Pomocy Społecznej Rojna 15, której honorowym wykonawcą będzie Józef Kubiak – najstarszy muzykant Łodzi i regionu. Pan Józef i przyjaciele zagrają utwory pochodzące zarówno z rodzinnych stron pana Józefa – a więc łęczyckie kujawiony i oberki jak i kawałki typowo łódzkie – polkę z Bałut, „Łódzkiego Muzykanta”. Ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia spotkanie będzie rejestrowane na wideo.

Józef Kubiak (ur. 1926 r.) – brat legendarnego skrzypka regionu łęczyckiego Tadeusza Kubiaka, któremu Bóg również nie poskąpił talentu. Zaczynał od gry na bębenku na wiejskich zabawach, potem chwycił po skrzypce. Jego losy potoczyły się jednak inaczej niż brata – dwóch muzykantów w domu to już za dużo, tak twierdził ojciec. Całe życie związał się z Łodzią – zaraz po burzliwych wojennych przeżyciach zamieszkał na stałe w Łodzi i tutaj pracował jako włókniarz przy maszynie tkackiej. Nigdy nie zarzucił grania na skrzypcach – grał to co zasłyszał, a w jego repertuarze oprócz łęczyckich kawałków znalazło się wiele przedwojennych łódzkich melodii.

Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników wydarzenia obowiązują zapisy – prosimy o rezerwacje miejsca w wiadomości do Po Staremu.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij