Przejdź do głównej zawartości strony

BARWY ZIEMI RAWSKIEJ — Potańcówka w Rawie Mazowieckiej z Akademią Tańca Tradycyjnego.

Popularne tańce tradycyjne wykonywane były dawniej przez dużą część społeczeństwa zarówno na wsi jak i w mieście. Daleko im do stylizowanych form scenicznych. Tkwi w nich niespożyta energia, radość, spontaniczność i żywiołowość, która niekiedy idzie wręcz w kierunku transowości, zwłaszcza wtedy, gdy jeden taniec trwa kilkanaście minut i więcej.

W trakcie naszej potańcówki pojawi się instruktaż taneczny, dzięki któremu można będzie zatańczyć tańce tradycyjne, które wykonuje się w korowodach, parach, trójkach oraz większych układach tanecznych, zwłaszcza po okręgu.

Zatańczymy na trzy i na dwa, w parach i po kole do muzyki granej na żywo przez kapelę Jeremiego Kowalskiego z Łowicza. Podczas potańcówki pojawią się tradycyjne taneczne melodie, polki, oberki, kujawiaki, krzyżoki, kontra i klapoki z Rawskiego, Łowickiego czy Łęczyckiego.

Prowadzenie:
Piotr Zgorzelski


Organizatorzy:
Orkiestra OSP Rawa Mazowiecka
Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Wydarzenie Barwy Ziemi Rawskiej realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij