Przejdź do głównej zawartości strony

Przyjdźcie potańczyć na Winiary, gdzie w średniowieczu umiejscowiona była wieś winiarzy! Będzie muzyka, radość i śpiew!
Wstęp wolny!

Zagra Noiseband – Rodzinna Kapela Hałasów!
Tańce poprowadzą Aleksandra i Rafał Zabel.

Gdzie? Winiarskie Centrum Sportu i Rekreacji w Poznaniu

Rodzinny Teatr i Orkiestra NOISEBAND (Rodzinna Kapela Hałasów) – kwartet w składzie: Jacek Hałas (śpiew, akordeon, lira korbowa, drumla, taniec), Alicja Choromańska-Hałas (baraban, gordon), Jonasz Hałas (trąbka), Jakub Hałas (akordeon guzikowy). Od lat zajmują się badaniem najciekawszych i najbardziej archaicznych form tańca, muzyki i rzemiosła. Nauki pobierane u źródła – u wiejskich mistrzów, poszerzone studiowaniem materiałów etnograficznych, a przede wszystkim stała aktywność muzyczna, pozwalają Kapeli Hałasów tworzyć przekaz żywiołowy, interaktywny i atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy. Mają na swoim koncie znakomity spektakl „Zegar bije” oparty na ludowych pieśniach dziadowskich, pokazywany przez dziesięć sezonów w Jurcie oraz na scenach Polski i zagranicy. Tworzą razem muzykę o wyjątkowym brzmieniu oscylującym między
folkiem, klasyką a teatrem. Muzykę tę prezentują w całej Europie, zarówno w salach koncertowych, jak i na wiejskich potańcówkach w remizie, w spektaklach teatralnych, cyrkowych paradach i na ulicy. Koncertują, prowadzą zabawy taneczne, warsztaty i spotkania integracyjne.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij