Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na potańcówkę karnawałową z muzyką na żywo, czyli z kapelą Hajda Banda/ Гайда Банда!


Hajda Banda / ГайдаБанда to połączenie tradycyjnego repertuaru tanecznego i wokalnego z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia z młodzieńczą energią oraz artystyczną finezją.

Grupa powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej.

Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonywane przez kapelę zaczerpnięte są z nagrań i żywego przekazu – spotkań z mistrzami muzyki wiejskiej. Do tych twórców należą m.in. Wiera Grygoruk, Maria Kałużna, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich ”Żemerwa”.

W maju 2022 roku grupa zdobyła III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „NowaTradycja”.

Zespół opublikował cyfrowy maxi-singiel „Po swojomu”, który zapowiada pierwszy album długogrający. Repertuar z tego albumu będzie można usłyszeć podczas potańcówki w muzeum – pierwszego występu Hajda Banda/ Гайда Банда w Toruniu.

Skład zespołu:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Kasia Dudziak – basy, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa

Gwarantujemy dawkę fantastycznego brzmienia, niezapomnianą atmosferę oraz mały instruktaż taneczny!


Czas:
4 luty (sobota) 2023, g. 18.00-21.30

Miejsce:
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 19

Bilety:
25 zł – normalny, 20 – ulgowy
Przedsprzedaż od wtorku 31 stycznia


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij