Przejdź do głównej zawartości strony
Podczas pierwszej potańcówki słyszeliśmy od Was, że mamy „dobre dechy”. Tak się składa, że pałacyk skrywa w sobie więcej dobrych dech – także na zewnątrz. Dlatego tańczyć w nim można cały rok!
A że z dobrych dech trzeba korzystać, zapraszamy na Potańcówki pałacowe do Pałacyku Konopackiego w każdy trzeci piątek miesiąca. Save the date! 😊 Zaczynamy „Wowakinem karnawałowo” 21 stycznia. Będziemy informować o kolejnych!
WSTEP WOLNY, ograniczenia w zależności od aktualnych obostrzeń
Piękne kolędy życzące ze starej kolędniczej tradycji, pastorałki, wesołe żartobliwe kolędy opowiadające losy Trzech Króli i pasterzy. Program w tanecznym wesołym charakterze, w przebraniach kolędniczych, z gwiazdą i kozą. Przekazuje dawne kolędnicze zwyczaje.
Justyna Piernik – śpiew
Paula Kinaszewska – skrzypce, śpiew Bartłomiej Woźniak – cymbały, śpiew, baraban, bębny, banjolele
Mateusz Wachowiak – harmonia, basy
Wowakin specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół specjalizuje się w repertuarze tanecznym – melodie pochodzą m.in. z Radomszczyzny, Mazowsza czy Podlasia. W repertuarze mają oberki, mazurki, kujawiaki, polki, fokstroty i kujony. Wszystko to przeplatane gorzkimi pieśniami o przemijaniu, stracie i tęsknocie za młodością.
Trio wydało we wrześniu 2017 swój debiutancki album „Kraj za miastem” a we wrześniu 2020 album „Wiązanka”, który otrzymał II miejsce w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku.

Czas:
21 stycznia, godzina 20.00

Miejsce:
Warszawa, Pałacyk Konopackiego, ul Strzelecka 11/13

Wstęp wolny

Organizatorzy:
Dom Kultury TuPraga


Źródło informacji:
Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij