Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach 4. Festiwalu Otwarty Jazdów zapraszamy na potańcówkę z Kapelą Zedel–Gromadzka–Domachowska–Rosik. Przed potańcówką odbędzie się krótki a intensywny instruktaż taneczny dla początkujących (i nie tylko) poprowadzony przez Grzegorza Ajdackiego.

Wiesława Gromadzka – urodzona w 1949 r. jest dziś jedyną muzykantką grającą na harmonii pedałowej w regionie radomskim. Od lat 60-tych XX w. wraz z ojcem, nieżyjącym już Stefanem Kołazińskim, tworzyli rodzinną kapelę, która w okolicach Przysuchy i Chlewisk należała do szczególnie lubianych kapel weselnych. Oprócz muzykalności i świetnego zgrania, do atutów kapeli niewątpliwie należały przyśpiewki harmonistki, ponieważ wśród muzykantów weselnych śpiew nie był powszechny. Gdy Pani Wiesława założyła rodzinę przerwała granie. Jednak pod koniec lat 90. kapela znów zaczęła grać do tańca.

Na potańcówce zagra w kobiecym składzie wraz z muzykantkami młodego pokolenia:
Katarzyną Zedel (skrzypce, śpiew)
Martą Domachowską (basy, śpiew)
Katarzyną Rosik (bębenek, śpiew)

28 lipca 2023
PIĄTEK
20:00 – wprowadzenie do tańców tradycyjnych – warsztaty pod kierunkiem Grzegorza Ajdackiego
20:30–23:30 – potańcówka

Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Otwarty Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu. Otwarty Jazdów prowadzi dialog na rzecz rozwoju osiedla z urzędnikami m.st. Warszawy. Możecie wesprzeć działania Partnerstwa Otwarty Jazdów (jazdow.pl/wesprzyj/) więcej info pod jazdow.pl oraz facebook.com/jazdow, kontakt: [email protected]

Pełen program festiwalu:
https://fb.me/e/YwDLIzLV


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Wydarzenie będzie dokumentowane i we fragmentach transmitowane na FB.

Uwaga! Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów, prosimy o przybywanie rowerami lub pieszo! Samochody bez identyfikatorów mogą zostać odholowane przez Straż Miejską!

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa.

Możliwości korzystania z pomocy tłumacza języka migowego online w ramach programu m. st. Warszawy „Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego on-line”

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij