Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na potańcówkę z kapelą Lorenc/Stępień/Gancarczyk!

Spod rąk Marcina Lorenca, Marii Stępień i Joanny Gancarczyk zabrzmią piękne tradycyjne nuty spod Łodzi, czyli melodie łęczyckie, łowickie, opoczyńskie, rawskie, sieradzkie. Nauczycielami i przewodnikami po lokalnych tradycjach muzycznych są dla nich przede wszystkim: łęczycki skrzypek Tadeusz Kubiak ze swoją kapelą oraz harmonista z pogranicza łęczycko-łowickiego Sławomir Czekalski, grający w kapeli Dobrzeliniacy.

Zagrają w składzie:
Marcin Lorenc – skrzypce
Maria Stępień – skrzypce i śpiew
Joanna Gancarczyk – basy i śpiew


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20
Uwaga! Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Prosimy o przybywanie rowerami lub pieszo! Samochody bez identyfikatorów mogą zostać odholowane przez Straż Miejską! Pokaż mniej

Bilety:
20 zł

Pełen line-up festiwalu:
https://fb.me/e/3crJ7GXcz

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Grafika: Witold Dąbrowski/@brat.witt

Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

Partnerem projektu jest Patagonia.

Urząd m.st. Warszawy umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu. W 2021 roku Partnerstwo otrzymało wyróżnienie Komisji Europejskiej za wyjątkowe zaangażowanie w ochronę i rozwój wspólnego europejskiego dziedzictwa w konkursie European Heritage Awards.

Możecie wesprzeć działania Partnerstwa Otwarty Jazdów (jazdow.pl/wesprzyj/) więcej info pod jazdow.pl oraz facebook.com/jazdow, kontakt: [email protected]


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij