Przejdź do głównej zawartości strony

Kapela Graniasta to zespół grający wiejską muzykę z Powiśla Maciejowickiego oraz okolic Garwolina i Kołbieli. Jak to często bywa, członków kapeli połączył muzyczny zbieg okoliczności, ale wspólne zamiłowanie do powiślackich melodii daje im prawdziwą radość grania.

W swoim repertuarze mają między innymi melodie od znanego skrzypka Stefana Nowaczka z Podłęża, od fenomenalnej Kapeli Trzpilów z Mierżączki czy Zespółu Śpiewaczego z Górzna.
Kapela gra do tańca i do posłuchu.

Rafał Bieryło – saksofon, basy
Wiktor Porakowski – harmonia trzyrzędowa
Ula Smykowska – bęben obręczowy, śpiew
Joanna Zielonka – skrzypce

Kapela Diabubu gra starodawne melodie – mazurki, oberki, kujawiaki, kujony i kujawiony, polki, tanga i fokstrociki w tym melodie żydowskie – w sposób, który nie pozostawia wątpliwości, że to muzyka żywa, aktualna tu i teraz, bez trudu wlewająca we współczesne ciała i dusze taneczną energię.
Najważniejszym źródłem inspiracji i repertuaru pozostaje dla DiaBuBu bezpośrednia nauka od wiejskich mistrzów, takich jak harmoniści Sławomir Czekalski, Czesław Kocemba i skrzypek Jan Szymański z Łowickiego czy bracia Rochale: Wiesław, harmonista i Janusz – skrzypek, klarnecista i bębnista – z Rawskiego.

Jakub Stefanowicz – skrzypce
Bartosz Puliński – harmonia
Jakub Korona – baraban
Kapela prowadzi zbiórkę na wydanie płyty:
https://zrzutka.pl/b78dge


Czas:
02/02/2024
PIĄTEK
20:00

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20, Warszawa

Koszty:
potańcówka: 30 zł
Płatność na miejscu gotówką

Organizatorzy:
Graniasta, Ambasada Muzyki Tradycyjnej i Diabubu

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij