Przejdź do głównej zawartości strony

Tradycyjnie zapraszamy na zabawę taneczną przypadającą w wielkopostną czwartą niedzielę, czyli Półpoście! Wieczór ograją kapele Stępień/Nitkiewicz oraz Kowalskiego.

Komitet Organizacyjny wraz Doborową Orkiestrą zapraszają!


STĘPIEŃ/NITKIEWICZ
Duet przyjaciół, którzy spotykali się na scenie od lat w rozmaitych projektach i konfiguracjach towarzyskich, i właśnie teraz zdecydowali się na muzykowanie we dwójkę. Ich muzyka to celebracja spotkania, ale również zderzenie muzycznych temperamentów. Inspirują się tradycją z całej Polski, łącząc w duecie swoje doświadczenia muzyczne zbierane przez lata w różnych regionach, stylach i gatunkach. Grają do tańca.

Kapelę współtworzą:
Maria Stępień i Kazimierz Nitkiewecz

MATEUSZ KOWALSKI
„Jest prawdopodobnie w stanie zagrać na wszystkim, czego się dotknie, od tarki poprzez mandolinę po skrzypce. Co więcej, na każdym z instrumentów gra fantastycznie.
– Mnie obecność w tylu zespołach naraz i obsługiwanie tylu instrumentów daje świeżość. Nigdy żaden zespół mi się nie nudzi – śmieje się Kowalski – a jeszcze mam swój prywatny wycinek: moje studia muzyki radomskiej nie mają ujścia w żadnym zespole. To fragment muzyki uprawiany samotniczo lub w nieformalnych składach. Bardzo sobie to cenię. Bo mam wrażenie, że choć ta sytuacja nie bardzo lubi się ze sceną, to świetnie sprawdza się właśnie w nieformalnych sytuacjach towarzyskich”.

Fragment rozmowy z Adamem Strugiem w Dwójce: https://www.polskieradio.pl/…/2677297,mateusz-kowalski…


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Uczestnictwo:
25 zł
zbiórka na muzykantów i zimowe opłaty Ambasady

Organizatorzy:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Dom Tańca

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij