Przejdź do głównej zawartości strony

Będzie Potańc z Napięciem!
Zapraszamy na imprezę taneczną w stylu trad!

Kapela Napięcie wykonuje muzykę regionu rawskiego i łowickiego oraz prowadzi warsztaty tańców tradycyjnych. Zespół inspiruje się ludowymi mistrzami tych regionów, między innymi Janem Lewandowskim, Franciszkiem Maradzieckim czy Andrzejem Leszczyńskim. Czerpiąc z ich wirtuozerii i swobody improwizacji przeprowadza słuchaczy i tancerzy przez całe spektrum polskich tańców – od rozmarzonych kujawiaków po ogniste mazurki. W ostatnim czasie kapela eksperymentuje również z użyciem XIX-wiecznych instrumentów historycznych poszukując nowych jakości w brzmieniach przeszłości.

W składzie występują:
Łukasz Nizik – skrzypce,
Patryk Petersson – klarnet,
Jakub Owczarek – basy,
Maria Nizik – instrumenty perkusyjne, śpiew.


Miejsce:
Wejściówka
Plac Teatralny 1, Toruń

Wstęp:
30 złotych, z których 10 zł będzie można wykorzystać w barze kawiarni. Zachęcamy do kosztowania wypieków i innych specjałów przygotowanych przez naszych gospodarzy. 

Organizator:
n obrotów


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij