Przejdź do głównej zawartości strony

Drodzy tancerze i tańcownice (oraz wszyscy pozostali)!

Ale heca! Już 17 maja o godzinie 20, w dolnej sali Klubokawiarni Mleczarnia można będzie powirować do dźwięków oberków, polek, owijoków i innych wiwatów!

Zagrają dla Was:

 LEG&LEW

Wrocławski skład oberkowy grający melodie zasłyszane od mistrzów, uczniów mistrzów i z nagrań archiwalnych. Szczególnym upodobaniem darzą muzykę ziemi sieradzkiej. Grają do tańca na festiwalach, jarmarkach, w świetlicach, a także dla przechodniów. Realizują oprawę muzyczną podczas wernisaży i innych wydarzeń artystycznych. Chętnie grają do nieba, przesiadując w ogrodzie lub wędrując po okolicy. W pewnym sensie są kapelą garażową. Charakteryzuje ich bogata mimika oraz dyplom artysty plastyka.

Skład:
Maria Legeżyńska – skrzypce, śpiew
Julia Lew – bębenek obręczowy, śpiew
Karol Nagórski – basy

Maciek Jankowski

Kaliszanin. Z wykształcenia edukator muzyczny, z chcenia filozof, entuzjasta wsi, muzyki tradycyjnej, ręcznego rzemiosła. Uczeń Józefa Tomczyka z Mroczek Małych. Skrywa archiwalne nagrania dr. Lisakowskiego dotyczące badań etnograficznych w rejonie kaliskim.

Piękna Kompania

To cyganeria muzyczna grasująca po Polsce centralnej i okolicach Poznania. Większość tych zapętlonych oberków mamy z juchty po domach starych muzykantów, ale pokochaliśmy muzykę wiejską, bo okazała się być naszym naturalnym pulsem tętniącym pod skórą, językiem serca. Jesteśmy praktykami, uczniami ostatnich mistrzów weselnej gry. Ogrywamy melodie tak jak usłyszeliśmy na ich podwórku lub podglądając ich „w robocie”, wypływamy przy tym na otwarte wody improwizacji. Wtedy te oberki stają się dla nas jak oddech.

Skład:
Mateusz Raszewski – skrzypce
Jasmine Okraku – II skrzypce
(na basach i na bębnie – muzykanci z pozostałych kapel)


Miejsce:
Klubokawiarnia Mleczarnia
ul. Pawła Włodkowica 5, Wrocław

Wstęp:
30 zł


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij