Przejdź do głównej zawartości strony

Dwa krakowskie składy łączą siły, aby już 14 października poruszyć Was śpiewem i muzyką do śmiechu, łzy otarcia i do dzikich harców na parkiecie. Zapraszamy do Klubu Gwarek na 19:30 (przybywać można od 19:00). Bilety na wejściu, 40 złotych polskich.

Coś o tym, kto i co na scenie:

Traditune – zespół wiejsko-miejski. Młody stażem i duchem. Wiekiem i temperamentem nieco bardziej zróżnicowany. Swój pierwszy krzyżyk na muzycznej mapie Polski postawił w podkarpackim Gorajcu podczas festiwalu Folkowisko. Debiutancki koncert – nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Nowe Źródła – odbył się w sierpniu 2020 roku. Potem przyszedł finał konkursu w ramach festiwalu Synestezje, koncerty na krakowskich scenach i praca nad pierwszą płytą (cały czas w toku).

Co się zaś tyczy repertuaru… Ich pomysł na niego jest taki, żeby wziąć osnowę z tradycji i tkać na niej tym, co dzisiaj je porusza. Wątki pieśni rozpinają się na razie między wojną, emigracją a nieszczęśliwymi tinderowymi romansami. Poszukiwania własnego języka trwają. Jako pierwsze zespół wziął na warsztat wielogłosowe pieśni ukraińskie, których przepiękne melodie i nierzadko wciąż aktualne teksty stanowią wspaniałe źródło inspiracji do pisania własnych, bliskich ich sercom opowieści.

Tradycyjna potańcówka to taka dyskoteka do dawnej muzyki tradycyjnej granej na żywo. Królują polki, krakowiaki, sztajerki, walczyki i musi być koniecznie chodzony!

Źródła tych tańców są takie same jak tych widzianych na scenie w wykonaniu Zespołów Regionalnych, czy Pieśni i Tańca, jednak na potańcówce zaciera się granica sceny. Muzyka, tancerze i śpiewacy to jedność i warto doświadczyć tego, jako czegoś nowego w nadchodzącym roku akademickim i w poszukiwaniu energii w czasie jesiennych mgieł.

Do tańca zagrają Kapela Kasi Chodoń w składzie:
Adam Dragan – skrzypce prym
Szymon Tadla – skrzypce sekund
Arkadiusz Szałata – basy

W tańcu i wokalnie wesprze was Kasia Chodoń
https://www.facebook.com/kasiachodon

Potańcówki z muzyką na żywo regularnie odbywają się w ramach inicjatywy Dom Tańca Kraków, oto migawka z jednej z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=RJ2od_Z3BcU…


Miejsce:
Klub Gwarek, Kraków

Organizator:
Dom Tańca Kraków
Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo

 


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij