Przejdź do głównej zawartości strony

11.00 – Msza św. w oprawie Janusza i Kai Prusinowskich i Orkiestry Dętej z Goraja
12.00 – Tańce do muzyki Orkiestry Dętej z Goraja
13.00 – Koncert pieśni wiosennych i wielkanocnych w wykonaniu zespołu Drewo z Kijowa, Janusza i Kai Prusinowskich, zespołu Wyraj i Grupy Śpiewaczej Jagny Knittel

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3, odbędzie się Poniedziałek Mazurkowy – otwarta impreza wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem, organizowana przez Zarząd Dzielnicy Bielany.

W tym roku ważną jej część zajmie muzyka z Ukrainy.

Nie zabraknie wielkanocnych słodkich mazurków i innych wypieków, przygotowanych przez ochotników!

Wspólne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 msza św., wzbogacona o oprawę muzyczną Janusza i Kai Prusinowskich oraz Orkiestry Dętej z Goraja. Usłyszymy tradycyjne pieśni wielkanocne.

Od godz. 12.00, na placu przed kościołem – będzie można zatańczyć do muzyki na żywo. Dawny repertuar taneczny – walce, polki, oberki, foxtroty i tanga zagra Orkiestra Dęta z Goraja (z Lubelszczyzny). Dołączą do niej uczniowie – młodzi muzycy z Warszawy.

O godz. 13.00, w kościele, odbędzie się koncert pieśni wiosennych, wielkanocnych oraz psalmów – z Polski i z Ukrainy. Wystąpi legendarny zespół Drewo z Kijowa, Janusz i Kaja Prusinowscy, zespół Wyraj oraz grupa śpiewacza Jagny Knittel (z DK Kadr). Publiczność koncertu zostanie zaproszona do wspólnego śpiewania pieśni polskich.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Bielany.


Miejsce:
Kościół Pokamedulski/ Parafia Bł. Edwarda Detkensa
ul. Dewajtis 3, Bielany
Warszawa

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij