Przejdź do głównej zawartości strony

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3, odbędzie się Poniedziałek Mazurkowy – otwarta impreza wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem, organizowana przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Poniedziałek Mazurkowy na Bielanach
10 kwietnia 2023 r., 11.00–14.00


11.00 Msza św. w oprawie muzycznej Janusza i Kai Prusinowskich oraz Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej
12.00 – Tańce do muzyki Janusz Prusinowski Kompania
13.00 – Koncert w wykonaniu Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej oraz Zespołu Poniemnie.

Wspólne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 msza św., wzbogacona o oprawę muzyczną Janusza i Kai Prusinowskich oraz Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej. Usłyszymy tradycyjne pieśni wielkanocne.

Od godz. 12.00, na placu przed kościołem – będzie można zatańczyć do muzyki na żywo. Dawny repertuar taneczny – tradycyjne mazurki, oberki, kujawiaki i wiwaty zagra Janusz Prusinowski Kompania

O godz. 13.00, w Podziemiu Kamedulskim, odbędzie się koncert tradycyjnych pieśni wielkanocnych oraz pieśni wołoczebnych w wykonaniu Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej.

Nie zabraknie wielkanocnych słodkich mazurków i innych wypieków, przygotowanych przez parafian.


Organizatorzy:
– Wszystkie Mazurki Świata
www.festivalmazurki.pl
Facebook/festivalmazurki
YouTube/festivalmazurki


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij