Przejdź do głównej zawartości strony

Płyta, którą chcemy wydać, jest pierwszym wydawnictwem poświęconym instrumentalnej, tanecznej muzyce tradycyjnej polskiego Polesia. Zależy nam, aby odzyskana z niebytu poleska nuta wróciła na Pojezierze i była wciąż grana do tańca.

Dorzuć się do wydania płyty, zdobądź swój egzemplarz lub którąś z unikalnych nagród:
zrzutka.pl

Materiał wykonany na płycie jest efektem kilkuletniej pracy – pełnych przygód badań terenowych, kwerend archiwalnych, tropienia miejscowego repertuaru, poszukiwania sposobu jego wykonania. Ogromną rolę odegrały tu spotkania i wspólne grania z panem Edmundem Brożkiem (rocznik 1926), najpewniej jedynym aktywnym obecnie w tej części Polesia skrzypkiem wykonującym tradycyjny repertuar.

Na stronie zrzutki znajdziesz więcej informacji o unikalnych źródłach repertuaru, wśród których znalazły się szpule z legendarnej szafy, kieszenie wnuka i Preswiataja Marynia.

Na płycie znalazły się oberki, polki, walce, kozaki, pieśni i przyśpiewki – melodie funkcjonujące na styku tradycji polskiej, ukraińskiej i żydowskiej oraz coraz silniejszych na poleskiej wsi już w latach 30. XX wieku, wpływów muzyki „światowej”.

Więcej informacji:
muzykatradycyjna.pl…
zrzutka.pl
Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij