Przejdź do głównej zawartości strony

Podlaska Oktawa Kultur to festiwal, na którym króluje muzyka inspirowana tradycją i tradycja wyrażana muzyką. Zawsze w lipcu, zawsze z rozmachem i zawsze z misją rozkochania widzów w folklorze.


21 lipca, czwartek
Warsztaty tańca i POKtańcówka
🎵​ KAPELA DEJCIE POZÓR (Polska), godz. 18:00–19:15
🎵​ SMETONOS ŪSAI (Litwa), godz. 19:30–20:45
🎵​ WOWAKIN (Polska), godz. 21:00–22:15
🎵​ SILSKA MUZYKA (Ukraina), godz. 22:30–23:00

23 lipca, sobota
🎵​ SILSKA MUZYKA (Ukraina), godz. 11:00–12:30
WARSZTATY TAŃCA UKRAIŃSKIEGO
🎵​ KAPELA DEJCIE POZÓR (Polska), godz. 13:00–14:30
WARSZTATY ŚPIEWU DLA DZIECI
🎵​ KAPELA DEJCIE POZÓR (Polska), godz. 15:00–17:00
WARSZTATY ŚPIEWU DLA DOROSŁYCH

24 lipca, niedziela
🎵 WOWAKIN (Polska), godz. 13:00–14:00
KONCERT DLA DZIECI
🎵 SMETONOS ŪSAI (Litwa), godz. 14:30–16:00
WARSZTATY TAŃCA LITEWSKIEGO


Na scenie w sercu Białegostoku, jak również w kilku miejscowościach regionu pojawią się znakomite zespoły. W tym roku wystąpią artyści z Litwy, Słowacji, Estonii, Czarnogóry, Chin, Ukrainy, Korei Południowej oraz kilka grup z Polski. Startujemy 21 lipca i przez cztery dni będziemy świętować różnorodność kulturową, etniczną i narodową.

Podlaskie zawsze było regionem wyjątkowym, gdzie przenikały się kultury, narodowości, religie. Żyli tu Polacy, Białorusini, Ukraińcy, Rosjanie, Litwini, Tatarzy, Romowie i Żydzi. To właśnie ta różnorodność zainspirowała nas czternaście lat temu do stworzenia festiwalu, podczas którego mniejszości tradycyjnie zamieszkujące Podlasie prezentowałyby swoje bogactwo kulturowe na jednej scenie, w centrum Białegostoku.

W trakcie kolejnych edycji na festiwalu gościli wykonawcy z całego świata, dzieląc się swoimi tradycjami i kulturą. To wielka przyjemność podróżować po świecie – równie wielka, gdy świat przyjeżdża do nas. To zapewne dlatego mieszkańcy Białegostoku, regionu i turyści odwiedzający Podlasie pokochali festiwal i czekają na niego przez cały rok.

Zapraszamy do świętowania muzyki, folkloru i różnorodności. Zachęcamy do udziału w koncertach, warsztatach i POKtańcówce. Festiwal już wkrótce, dajmy się porwać temu świętu muzyki, tańca i śpiewu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Miejsce:
Białystok, Młynowa

Organizator:
Podlaski Instytut Kultury
Młynowa


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij