Przejdź do głównej zawartości strony

W kościelnym kalendarzu liturgicznym 19 marca wypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Ten dzień jest wolny od postu! Wbrew potocznej opinii nie jest to jakaś zwyczajowa, wg „prawa ludowego” niby dyspensa. A wynika to z kanonu 1251. Kodeksu Prawa Kanonicznego, który można interpretować, tak, że uroczystość w kalendarzu liturgicznym znosi obowiązek postu. Skoro uroczystość, to nie tylko nie trzeba pościć, ale wręcz należy się radować.

Postanowiliśmy skorzystać z tej okazji i spotkać się na wspólne świętowanie w naszej kultowej karczmie, czyli pubie Nasza Szkapa.
Zapraszamy serdecznie na naszą potańcówkę. Zabierzcie dobry humor i świąteczny nastrój, oczywiście. Weźcie też grosz na picie i jadło oraz do kapelusza dla muzykantów

A skoro dzień ten poświęcony jest św. Józefowi, to wypada powspominać radomskich muzykantów, Józefów.


Adres:
Radom, Pub Nasza Szkapa

Program:
Godz. 18:00 – wspomnienia i filmy z muzykantami Józefami (w malowanej piwnicy)
Ok. godz. 19:30 – pograjka do potańczenia (w izbie z kominkiem)

Zagrają:
Mateusz Niwiński – skrzypce
Robert Czupryn – skrzypce
Michał Sołśnia – bębenek/basy
Dawid Kozdrach – akordeon
Mateusz Kot – bębenek


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij