Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na ostatnią potańcówkę w tym karnawale. Nawiązując do tradycji spotykamy się w zapustny wtorek, zwany też kusym. W tym czasie od chałupy do chałupy chodzili przebierańcy, zwani kusokami. Zachodzili też do karczm, a my spotkamy się pub’ie Nasza Szkapa.

O godz. 19:00 zaczniemy od wprowadzenia w temat Kusoków. Bedą opowieści i film przedstawiający ten zwyczaj. Po będzie pograjka z radomskimi muzykantami.

Zagrają Henryk Gwiazda i Zdzisław Kwapiński i może ktoś jeszcze.
Zabrzmią harmonie, skrzypce, basy, barabany i bębny, więc będzie hucznie

Zachęcamy wybierających się, żeby z tej okazji trochę się poprzebierali za kusków. Można się przebrać za: misia/niedźwiedzia, diabła, śmierć, kozła, konia, bociana, panka (ubeka) babę i dziada oraz osobników różnej narodowości.


Miejsce:
Nasza Szkapa
Radom, ul. Downkonta 2

Wydarzenie organizuje i promuje Radomska Szkoła Tradycji, która jest częścią ogólnopolskiego programu Akademia Kolberga

Wydarzenie organizuje i koordynuje Czesław Pióro w ramach swojego stypendium przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury

UWAGA: Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij