Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na tradycyjną pograjkę z kapelą Napięcie! Zespół zagra tradycyjną muzykę do tańca z regionów centralnej Polski.


Do posłuchania: https://open.spotify.com/

„Przywołujemy wirtuozowskie napięcie muzycznych mistrzów dawnej, polskiej wsi w wirujących melodiach oberów i kujawiaków tańczonych na pięcie” – mówi o sobie zespół.
Napięcie to formacja wykonująca tradycyjną muzykę taneczną z regionów etnograficznych centralnej Polski. Zaczynając od wykonawstwa rekonstrukcyjnego „in crudo”, nagrodzonego na festiwalach w Kazimierzu (2017), Starej Tradycji (2017) czy Turnieju Muzyków Prawdziwych (2022), zespół poszukuje własnego języka muzycznego oraz kultywowania tanecznych tradycji na miarę współczesnych czasów. Kapela wypracowuje własne ścieżki wirtuozerii oraz improwizacji w ognistych mazurkach czy lirycznych kujawiakach, wciąż szukając inspiracji w archiwalnych nagraniach ludowych mistrzów, pamiętających dawne melodie i pieśni.
Napięcie współtworzyło album „Chłopi. Wesele Boryny”, wydany przez „Muzykę Zakorzenioną”. Płyta znalazła się w Top 15 „Transglobal World Music Charts” oraz dostała 5-gwiazdkową ocenę na łamach prestiżowego magazynu o muzyce świata „Songlines”. Ostatnio ukazała się w serwisach streamingowych nowa EPka zespołu, pt. „Z daleka”.

Napięcie wystąpi w składzie:
Łukasz Nizik – skrzypce
Patryk Petersson – klarnet
Jakub Owczarek – basy
Maria Nizik – bębenek obręczowy/baraban


Miejsce:
Restauracja Casablanca
ul. Podrzeczna 4, Łódź

Wstęp:
wolny, ale można dorzucić się do kapelusza


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij