Przejdź do głównej zawartości strony

W dzień odpustu w Sanktuarium św. Antoniego pomiędzy kramami z obwarzankami i brokatowymi wiatraczkami ustawiła się niecodzienna ekipa. Z początku wydawać się mogło rzympoliła niemiłosiernie, ludzie w zgorszeniu sarkali, a matki zakrywały dzieciom uszy. Ale cóż to, czy to łaska św. Antoniego sprawiła, że nagle odnaleźli w sobie zagubiony gen? Ino patrzeć, a już matki z dziećmi, ojcowie z braćmi przytupują wesoło, kręcą się aż się zadymka wnet stworzyła, a kocie łby poczęły chybotać.

Kochani w dzień odpustu św. Atnoniego w Sanktuarium Łagiewnickim przed sumą ustawiamy się i gramy – początkowo do kapelusza, ale być może kapelusz przerodzi się w pośpiew i potańc?

Kiedy karuzele odpustowe pozostają już tylko wspomnieniem – zróbmy własną!

Korzystajcie z okazji, dostąpcie łaski św. Antoniego, odnajdźcie to, czego szukacie, na miejscu uraczcie się leczniczą wodą źródlaną. Przy naszym muzycznymi kramie będzie można nabyć unikatowe figurki ceramiczne od naszej fundacyjnej koleżanki (wysokiej klasy!)

Jeśli cudów szukasz idź do Antoniego, wszelkich łask dowody odbierzesz od niego.
Morze się ucisza, czarty uciekają, umarli na nowo do życia wracają.

Do zobaczenia!


Ku wiadomości:
– o 12:30 – suma odpustowa (w tym procesja z liliami – warto przynieść własną),
– potem impreza oficjalna organizowana przez ojców franciszkanów – piknik antoniański (frykasy z grilla na miejscu do kupienia)

Miejsce:
Klasztor Ojców Franciszkanów
Łagiewniki, Łódź

Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij