Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do udziału w warsztatach muzyki, śpiewu i tańca, podczas których popłyniemy wartkimi nurtami wciąż żywych tradycji trzech regionów województwa łódzkiego: łęczyckiego, łowickiego oraz sieradzkiego.

  • Warsztaty, w swej formie nawiązujące do taborów, to okazja do nauki zarówno od podstaw, jak i zgłębiania technik z zakresu gry na tradycyjnych instrumentach pod okiem mistrzów – kontynuatorów lokalnych tradycji oraz cenionych muzyków, w swej twórczości bazujących na tradycyjnym repertuarze.
  • To szansa, by rozśpiewać się w autentycznych rytmach pod okiem doświadczonych śpiewaczek – nauczycielek śpiewu tradycyjnego i rozpocząć przygodę z lokalnymi tańcami lub doskonalić kroki z instruktorami oraz praktykami, czerpiącymi z bogactwa tanecznego polskiej wsi.
  • To przede wszystkim możliwość obcowania z tradycją w jej autentycznej, organicznej formie, która opiera się nie tylko na nauce, ale i wymianie wzajemnych doświadczeń, również międzypokoleniowych, czemu sprzyjać będą wydarzenia towarzyszące warsztatom – wykłady, spacery tematyczne oraz muzyczne korowody i potańcówki.

Płyniemy wzdłuż nurtów Bzury oraz Warty:
17–20 sierpnia – Dzierżązna (łęczyckie)
24–27 sierpnia – Nieborów (łowickie)
28 września – 1 października – Załęcze Wielkie (sieradzkie)


Organizator:
Łódzki Dom Kultury

Współorganizatorzy:
Fundacja Muzyka Zakorzeniona
Fundacja Po Staremu

Partnerzy:
Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej
Muzeum Narodowe w Warszawie Oddział Muzeum w Nieborowie i Arkadii
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim

Kontakt:
[email protected]
Piotr Baczewski 503-951-924
Sylwia Jarmusz 728 801 446


Więcej/źródło informacji:
– www.ldk.lodz.pl…
– Facebook/wydarzenie1
– Facebook/wydarzenie2

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij