Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie z pieśniami ukraińskimi z Polesia Rówieńskiego. W programie pojawią się zarówno pieśni liryczne, jak i obrzędowe. Warsztaty poprowadzi Ludmiła Wostrikowa, etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka.

Warsztat nie będzie poświęcony tylko nauce samych pieśni. Skupimy się także nad techniką wykonania, aby pieśni zabrzmiały jak najpiękniej! Luda popracuje z nami nad balansem poszczególnych głosów oraz ornamentyką. Pieśni z Polesia Rówieńskiego charakteryzują się bogactwem wariantów i ozdobników. Nad tymi szczegółami – ich wysłuchiwaniem wariantów i ich późniejszym swobodnym wykorzystywaniem w czasie wykonania pieśni – będziemy pracować.

W programie praca nad techniką śpiewu właściwa dla regionu: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisyjne, praca nad dźwiękiem i manierą śpiewu poleskiego.

Ludmila Wostrikowa
Etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka.
Urodziła się we wsi Rokitne na Polesiu, w rodzinie Kowalczuków, w której od zawsze śpiewano tradycyjne pieśni. Od rodziców otrzymała obszerną wiedzę na temat tradycji swojego regionu. Z czasem zaczęła je dokumentować, najpierw w okolicy swojej rodzinnej miejscowości, potem na całym Polesiu. Była organizatorką i uczestniczką wielu badań terenowych i wypraw etnomuzykologicznych na Polesie. W 1997 ukończyła studia wyższe na wydziale muzyki ludowej Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym. Od 1999 kieruje znanym w Polsce zespołem studenckim Horyna.

Tu można posłuchać pięknych pieśni w wykonaniu Ludy z zespołem:
https://www.youtube.com/watch?v=V26WmYrQYY8…

I Luda solo:
https://www.youtube.com/watch?v=0aPRnSk2-Hs&feature=youtu.be

Ludmiła Wostrikowa na FB:
https://web.facebook.com/profile.php?id=100010920490627

Termin:
24–25.06.2023
sobota: 11.00–16.00
niedziela: 10.00–16.00

Miejsce:
Mrozy, Szkoła Językowa Mr Ozzy, ul. Urocza 5

Koszt:
250 zł/osobę. Opłata na miejscu gotówką

Link do zapisów
https://forms.gle/CVcFga4Hhh8GMssc9

Liczba miejsc jest ograniczona

Nocleg:
Jest możliwość zanocowania na miejscu. Gospodyni udostępnia salon. Potrzebne karimaty i śpiwory.
W bonusie wieczór integracyjny z Ludą.
Opcje noclegu należy uzgodnić z Agatą Korbel tel. 693 367 296

Dojazd:
samochodem lub pociągiem do stacji Mrozy

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij