Przejdź do głównej zawartości strony
Podczas czterogodzinnych warsztatów w Muzeum Etnograficznym uczestnicy poznają pieśni po polsku i w gwarze, jedno- i wielogłosowe. Będą to przede wszystkim pieśni liryczne oraz kolędy, m.in. życzące śpiewane świeżo upieczonemu małżeństwu, a także dzieciom.
Zarówno początkujący, jak i doświadczeni śpiewacy mają szansę poszerzyć swoje możliwości głosowe oraz odnaleźć radość ze wspólnego śpiewania i obcowania z mocą, jaką niesie ze sobą głos.
Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce (przede wszystkim na Podlasiu) oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Południce, Kapela Batareja, Pieśni Piękne.

Czas:
18 grudnia , 15.00-19.00

Miejsce:
Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

Wstęp:
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie muzeum, zapisy: [email protected] lub 71 344 33 13.
Z uwagi na zmienną sytuację związaną z pandemią wydarzenie może zostać odwołane lub przeniesione na inny termin.

Organizatorzy:
Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu/Ethnographic Museum in Wrocław


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij