Przejdź do głównej zawartości strony

Pieśni towarzyszyły kiedyś najważniejszym momentom ludzkiego życia, stanowiąc podstawę scenariusza wielu obrzędów. Śpiewano małym dzieciom, wydając pannę za mąż, odsyłając mężczyzn na wojenną tułaczkę i żegnając odchodzącego członka społeczności. Dzięki obrzędom możliwa była zmiana, a jej dokonanie wymagało kontaktu z rozmaicie wyobrażanym sacrum. Wykład przybliży znaczenie pieśni obrzędowych w perspektywie antropologicznej.

Osoba prowadząca: Marta Derejczyk
Etnolożka, autorka i współautorka wystaw, filmów etnograficznych oraz płyt z muzyką tradycyjną. Zajmuje się edukacją regionalną, archiwistyką społeczną, a także badaniem i zespołowym praktykowaniem pieśni: Piesni Odzyskane, OSET, Znajome Królika


Miejsce:
online
oraz Rydlówka – Oddział Muzeum Krakowa

Wstęp:
bezpłatny

Zapisy:
Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel.: 12 426 50 60, e-mail: [email protected]

Limit osób:
40


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij