Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do Biblioteki Stacja Kultura w Rumi na dwudniowe warsztaty śpiewu z cyklu „Pieśni naszych sąsiadów” .
Tematem czerwcowego spotkania będą pieśni z różnych regionów Polski o wiankach, kwiatach i pieśni śpiewane niegdyś dzieciom do snu.

Warsztaty poprowadzi: Olga Krasoń
Współzałożycielka, liderka zespołu Akademia Głosów Tradycji, śpiewającego pieśni tradycyjne z różnych regionów Polski.
Od 12 lat poprzez śpiew i rękodzieło poszukuje swoich korzeni. Wraz z zespołem odwiedza wiejskie śpiewaczki i śpiewaków na Kurpiach, Roztoczu, Suwalszczyźnie i Podlasiu, by bezpośrednio od nich nauczyć się archaicznych pieśni.
Wraz z Akademią jest laureatką konkursu Stara Tradycja w 2019 r.
II miejsca na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie w 2019r. oraz II miejsca na Pomorskim Przeglądzie Zespołów i Kapel Ludowych EtnoSwołowo 2020, w kategorii zespoły śpiewacze.

Autorka projektów artystycznych, twórczych i edukacyjnych, łączących tradycję ze współczesnością. Współtworzyła spektakle i grała w : „Opowieść o rzeczach ostatecznych” oraz „Rodzanice” w Teatrze Gdynia Główna.
Organizatorka wydarzeń promujących kulturę tradycyjną na Pomorzu.
Od 2016 r organizuje i prowadzi w Trójmieście warsztaty pieśni tradycyjnych oraz rękodzieła tj. tworzenia kwiatów z bibuły. Wykonuje wg. starych receptur tradycyjne wianki i korony weselne. Jej wianki regularnie są prezentowane przez zespół Akademia Głosów Tradycji. Z krepiny tworzy również biżuterię oraz sztukę użytkową, np. lampy, ramy, ściany oraz wielkogabarytowe wieńce. Jej prace wystawiane były m.in. w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Spotkanie ma na celu szeroko rozumianą międzynarodową wymianę kulturową.
W ciągu dwudniowych warsztatów uczestnicy z Ukrainy i Polski zapoznają się z pieśniami tradycyjnymi, m.in. z kołysankami, pieśniami weselnymi, o utraconym wianku i o kwiatach.


Czas:
10.06.2023r. w godz. 11:00-16:00
11.06.2023r. w godz. 10:00-15:00

Miejsce:
Stacja Kultura/Biblioteka Rumia
Rumia, Budynek Dworca PKP,
ul. Starowiejska 2

Wstęp:
wolny

Zapisy:
Zgłoszenie ( imię i nazwisko i termin warsztatów) należy wysłać na adres email:
[email protected]

Ilość miejsc ograniczona.

Projekt „Pieśni naszych sąsiadów” jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij