Przejdź do głównej zawartości strony

Koncert tradycyjnych ludowych pieśni leśnych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Olgi Chojak w inspirującej przestrzeni hali zabytkowej zajezdni tramwajowej.

W ludowym repertuarze różnych regionów Polski znaleźć można wiele szczególnych pieśni, zwanych leśnymi lub polnymi, przeznaczonych do śpiewania w otwartej przestrzeni, gdzie specjalnie wydłużone dźwięki mogą się ciągnąć i rozlegać daleko, a echo towarzyszy śpiewakowi jak partner do rozmowy.
W koncercie zabrzmią przede wszystkim pieśni z Kurpiów ale także z Roztocza, Podlasia i innych regionów.

Zespół Śpiewaczy Olgi Chojak:
Grupa wykonuje tradycyjne pieśni polskie z różnych regionów, starając się zachować ich wyjątkowy charakter, dawny język i brzmienie, jednocześnie stale poszukując dla nich miejsca we współczesnym świecie. Główną inspiracją w tej pracy jest doświadczenie bezpośredniego przekazu tradycji ustnej poprzez spotkania ze śpiewakami ludowymi urodzonymi jeszcze przed epoką telewizji.


Miejsce:
Czasoprzestrzeń, hala zajezdni Dąbie, Wrocław

Wstęp:
dobrowolna darowizna po wysłuchaniu koncertu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij