Przejdź do głównej zawartości strony

Tegoroczna edycja „bagien” to pięciodniowy cykl warsztatów poświęconych tradycyjnym pieśniom polskiej, białoruskiej i ukraińskiej części Polesia.

W programie warsztaty śpiewacze prowadzone przez badaczy i praktyków tradycji wokalnych, pochodzących z Polski, Ukrainy i Białorusi – uczniów i kontynuatorek stylu wybitnych wiejskich śpiewaków z Polesia.

Zajęcia poprowadzą:
Irina Maziuk, Jurij Pastuszenko, Tetiana Sopiłka, Agnieszka Szokaluk i Ludmiła Wostrikowa

Nie zabraknie muzyki tanecznej a finałem spotkania będzie potańcówka 6.08 z muzykami projektu „Z poleskiej Atlantydy” rekonstruującymi zapomniany skrzypcowy repertuar nadbużańskiego Polesia.

Szczegółowe informacje o warsztatach kosztach i zapisy:
www.ekolublin.pl/piesnibagien2022

MIEJSCE
Kraina Rumianku, Hołowno, gm. Podedwórze,
Wyjątkowe miejsce wyrosłe z pasji, ośrodek zielarski i edukacyjny.
Do dyspozycji wiejskie spa, w kuchni Zupa Żebraczki Anastazji i inne lokalne smaki, pachnące sienniki w glinianym domku i dużo miejsca na namioty.
W pobliżu jeziora, ostoje ptaków i ciekawe zabytki kulturowego pogranicza

Dla mieszkanek regionu mamy pulę ulgowych miejsc na zajęciach z pieśni z nadbużańskiego Polesia.

Organizatorzy:
Towarzystwo dla Natury i Człowieka
Muzyka Polesia

Projekt realizowany dzięki współfinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie
– www.ekolublin.pl/piesnibagien2022

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij