Przejdź do głównej zawartości strony

W dniach 9-10 maja będziemy gościć w Poznaniu Natalię Polovynkę.

To wybitna nauczycielka śpiewu, wykonawczyni pieśni tradycyjnych, sakralnych a także klasycznej i współczesnej muzyki ukraińskiej. Brała udział w projektach teatralnych Jerzego Grotowskiego i od tego czasu pozostaje wierna założeniom jego teatru.

Dla wielu osób udział w jej warsztatach śpiewu był ważnym doświadczeniem zarówno śpiewaczym, duchowym i życiowym.

W czasie kiedy w jej kraju trwa wojna, Natalia odwiedza przyjaciół na świecie, dzieląc się nadzieją i świadomością życia. Zbiera też wsparcie dla swojego teatru we Lwowie.

Wizyta wpisuje się w cykl “IRMOS dla Ukrainy” – trasę kulturalno-dyplomatyczną Centrum Teatralnego Słowo i głos / Слово і голоc / Word and voice Theater Center.
https://www.facebook.com/wordandvoice

Chcemy spotkać się z Natalią podczas dwóch sesji warsztatowych i przygotować wspólny koncert, w którym zaśpiewamy razem dla pokoju w Ukrainie i na całym świecie.

Jak mówi sama Natalia:

„Moja ziemia to pieśń. Dziś zachowuje naszą pierwotną siłę – wolę życia! Ponieważ życie zawsze wygrywa ze śmiercią.”

„Najważniejsze, żeby być człowiekiem, a nie krok za krokiem stawać się jakby nieżywym. Z tego powstaje wojna, teraz też ona z tego powstała. To jest wojna niemyślenia, odejścia od świadomości, ona chce złamać tę część ludzkości, która jest świadoma swojego życia, siebie, ziemi.”

Chcemy aby ta wizyta była okazją do spotkania wszystkich osób, którym drogi jest śpiew, wspólnota, świadomość i obecność. Dlatego zapraszamy do współtworzenia wydarzeń.


Warsztaty:
W poniedziałek wieczorem od g. 17:00 i we wtorek w ciągu dnia w godzinach 10:00-14:00 zaprosimy do spotkań warsztatowych z tradycyjnymi pieśniami Ukrainy oraz z wczesnochrześcijańskimi prawosławnymi pieśniami liturgicznymi Irmos.

Wstęp:
Opłata za udział w warsztatach jest dobrowolna. Sugerowana kwota to 400 zł. Konto do wpłat podamy do wiadomości zapisanych osób.

Zapisy:
https://forms.gle/f6TLKVbKMtvviVNP9


Koncert:
We wtorek wieczorem zaprosimy na koncert Natalii oraz dawnych i nowo poznanych przyjaciół. Podczas tego wyjątkowego wieczoru spotka się wołanie ziemi do nieba z darem schodzącym z nieba do ziemi, uzdrawiając w ten sposób człowieka, a z nim cały świat.

Szczegóły tutaj:
https://www.facebook.com/events/305659271739341


W trakcie całej wizyty zbierać będziemy środki na wsparcie prowadzonego przez Natalię we Lwowie Centrum Teatralnego „Słowo i Głos”, który od początku wojny funkcjonuje jako przytułek dla uchodźców, nie zaprzestając działalności artystycznej.

Już teraz można wspierać projekt darowiznami bezpośrednio na konto:
Nazwa odbiorcy: КП ТЕАТРАЛЬНИЙ ЦЕНТР СЛОВО / Голос ко
Nazwa banku: JSC CB PRIVATBANK
Konto odbiorcy w formacie IBAN: UA943052990000026004031005590
Waluta: UAH

Konto do wpłat w EURO:
UA483052990000026001041008869

Prosimy również o kontakt osoby, które zechcą współtworzyć wizytę w inny sposób: zorganizować spotkanie, wywiad, transport etc.

Koordynatorem wizyty jest Witold Roy Zalewski
tel. 503511654 [email protected]


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij