Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wspólne ośpiewywanie polskiej muzyki tradycyjnej. W repertuarze pieśni liryczne, nierzadko w rytmie kujawiaka i innych tańców, niekiedy na skoczną nutę, a także przebogate w ornamentyce i poetyckie w treści kurpiowskie pieśni nabożne. Aby poznawać ich zawiłości będziemy się osłuchiwać z wykonaniami dawnych wiejskich mistrzów zatrzymanych dla nas w nagraniach archiwalnych.

Mile widziani śpiewacy początkujący jak i doświadczeni, którzy chcą poznawać kulturę muzyczną w jej dawnym niezmienionym kształcie i cieszyć się wspólnym muzykowaniem.

Celem spotkań jest poznawanie i włączenie w miejski kontekst naszego niematerialnego dziedzictwa jakim są dawne pieśni.

Spotkania w kwietniu:

3 kwietnia, 20:00–21:30
pieśni wielkopostne, prowadzenie: Dominik Wóltański

17 kwietnia, 20:00–21:30
spotkanie ze śpiewaczką kujawską panią Danutą Kaczmarek ze Śmiłowic

24 kwietnia, 20:00–21:30
portrety kujawskie, prowadzenie: Natalia Kucharska

Serdecznie zapraszamy!


Miejsce:
Torunianka Café
Toruń, Franciszkańska 16

Wstęp na jedno spotkanie:
5 PLN (3, 24 kwietnia),
20 PLN (17 kwietnia)

Przez całe spotkanie goszcząca śpiewaków kawiarnia zachowuje swój charakter i poleca swoje menu. Korzystania z asortymentu baru jest wpisane w mechanizm organizacyjny spotkań.

Organizator:
n obrotów


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij