Przejdź do głównej zawartości strony

Orkiestra śpiewa!

Melodie grane przez Orkiestrę pochodzą zarówno z tradycyjnego wiejskiego repertuaru, okresu międzywojennego (tanga, fokstroty, walce) i narodowej twórczości folklorystycznej, jak PRL-owskiej popkultury, sięgającej lat 70. Orkiestra dokumentuje w ten sposób burzliwy „okres przejściowy” pomiędzy tradycyjną kulturą wiejską a współczesną kulturą popularną.

Muzycy Orkiestry: trębaczki Olga Kozieł i Zuzanna Zimończyk, sakshornista Antoni „Baskak” Beksiak, klarnecista Sebastien Beliah śpiewają polskie i zagraniczne przeboje, od przedwojennych fokstrotów Panna Anna, Katiusza i tang Graj piękny Cyganie, Po kieliszku, po Dilajlę, oryginalnie z repertuaru Toma Jonesa, dwa szlagiery pochodzące z Grecji: Cyganerię (Oi mortez) i Mów do mnie, mów (Milise mou) oraz ironiczne tango Breakoutu Po ten księżyc złoty.

Jednym słowem – dansing!


Miejsce:
sala widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty
ul. Radomska 13/21, Warszawa

Wstęp:
Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu
do nabycia w kasie OKO lub online: https://bilety.io/EZuu2

Organizator:
Ośrodek Kultury Ochoty OKO


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij