Przejdź do głównej zawartości strony

27 października Orkiestra Galicja i przyjaciele z dużą dawką skrzypcowej muzyki pod nóżkę z południa kraju.

Orkiestra Galicja – Projekt poświęcony jest muzyce pogranicza polsko-ukraińskiego należącego do dawnej Galicji – wielokulturowej krainy położonej na południowych krańcach współczesnej Polski, w cieniu Karpat. Teren ten była domem wielu tradycji trwających w sąsiedztwie przez stulecia, co szczególnie słychać w muzyce. Kapela sięga po tradycyjny repertuar tańców i pieśni polskiego Pogórza i ukraińskiego Podkarpacia, okolic Rzeszowa i Lwowa, gra nuty od Pogórzan, Bojków, Hucułów, Węgrów, melodie klezmerskie. Zabrzmią dzikie kołomyjki i ukraińskie polki, pogórzańskie oberki, sztajerki i wolne, galicyjskie krakowiaki i kozaki, melodie weselne, pieśni obu tradycji. Orkiestra Galicja to żywa muzyka grana na dwoje skrzypiec, basy, bęben, cymbały do śpiewu i do tańca, zebrana podczas ekspedycji terenowych, odsłuchana z archiwalnych nagrań, zagrana z XIX wiecznych zapisów Oskara Kolberga. Muzycy z kapeli to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski i Ukrainy, poszukujący rdzennego brzmienia starej muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania tradycji muzycznych.

Skład:
Mateusz Niwiński – skrzypce, śpiew
Olena Yeremenko – skrzypce
Magdalena Sobczak – cymbały huculskie, śpiew
Agnieszka Niwińska – bęben, baraban
Jakub Mielcarek – basetla, kontrabas
Justyna Piernik – śpiew (gościnnie)


Miejsce:
Chata Numinosum
Warszawa, Jazdów

Wstęp: 35 zł

Organizatorzy:
Chata Numinosum
Kapela Niwińskich


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij