Przejdź do głównej zawartości strony

W sobotę 8 października zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” na opoczyńskie muzykowanie. Tym razem podczas potańcówki zagra dla nas Kapela Romana Wojciechowskiego. Jeżeli chcielibyście posłuchać tradycyjnych opoczyńskich brzmień, potańczyć oberki, polki i walczyki – koniecznie bądźcie z nami!


Kapela Romana Wojciechowskiego to jedna z najbardziej znanych i cenionych kapel w województwie łódzkim. Od roku 2002 gra w niezmienionym składzie: Roman Wojciechowski – lider kapeli, skrzypce, Radosław Biniek – harmonia trzyrzędowa i Bogdan Lipski – bęben ze stalką. Kapela wykonuje tradycyjną muzykę regionu opoczyńskiego i rawsko-opoczyńskiego, przykuwając uwagę bogatym repertuarem, zwłaszcza tańców trójmiarowych (oberków „śpiewanych”), a także płynnością gry, nienaganną techniką, temperamentem oraz stylem gry przejętym od dawnych muzykantów.

Kapela regularnie występuje na wydarzeniach i przeglądach folklorystycznych oraz regionalnych uroczystościach, uzyskując wiele nagród. Została zarejestrowana przez Polskie Radio i rozgłośnie lokalne; wystąpiła też w filmie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz w programie TVP „Szlakiem Kolberga”. Wielokrotnie została laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a w tym roku zdobyła prestiżową nagrodę im. Oskara Kolberga „za zasługi dla kultury ludowej”.


Informacje praktyczne:
Czas trwania:
3 godziny
Koszt:
40 zł / osoba
Bilety: https://tiny.pl/wt43d

Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: [email protected]
Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na:
https://karolinmazowsze.pl/aktualnosci


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie
– karolinmazowsze.pl/aktualnosci

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij