Przejdź do głównej zawartości strony

Startujemy z Ogniskiem muzyki tradycyjnej w Żurawiu (gm. Turobin). Jest to nowa inicjatywa kulturalna mająca na celu przypomnienie dawnych, trochę zapomnianych, ale jakże bogatych w tym regionie tradycji muzycznych.

W trakcie regularnych zajęć poznawać będziemy repertuar muzyczny i śpiewaczy Roztocza Zachodniego z takich miejscowości jak Żurawie, Załawcze, Rokitów, Turobin, Gródki, Zastawie, Radecznica czy Wólka Ratajska. Oprócz lekcji niezwykle ważnym elementem pracy ogniska będą wspólne muzykowanie i zabawa oraz spotkania z Mistrzami Tradycji.

W ramach Ogniska planujemy stworzyć dwie grupy:
– dziecięca grupa śpiewacza (5–10 lat)
– grupa instrumentalna (11–99 lat) – zajęcia w tej grupie skierowane będą zarówno do osób grających jak i chcących rozpocząć naukę gry (bębenek, baraban, basetla, oktawki, skrzypce


Udział w zajęciach jest bezpłatny

Szczegóły:
tel. 696 06 77 04

Organizatorzy:
Fundacja Stara Droga
Kapela Butrynów

Partnerzy:
Kapela Turobińska
Koło Gospodyń Wiejskich w Żurawiu
OSP Żurawie

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Ogniska Muzyki Tradycyjnej 2023 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMIT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– Facebook/post

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij