Przejdź do głównej zawartości strony

Od czerwca w Hannie nad Bugiem rusza regularna „szkoła” dawnej muzyki oraz tańca nadbużańskiego Polesia.

Przez dwa czwartkowe popołudnia w każdym miesiącu w GOKiS w Hannie będą się odbywać zajęcia grup śpiewaczej i instrumentalnej. W programie nauka starodawnych pieśni na różne okazje oraz melodii tanecznych i obrzędowych na skrzypce.

Pierwsze spotkania 13 czerwca.

Zajęcia prowadzą Ewa Grochowska i Agnieszka Szokaluk od wielu lat praktykujące i badające muzyczne tradycje wschodniego pogranicza. W planie także spotkania warsztatowe z wybitnymi nadbużańskimi śpiewakami i muzykantami oraz cykl zajęć tanecznych – podstawy tańca tradycyjnego, tańce i zabawy taneczne typowe dla włodawskiego Polesia. Poza zajęciami będą też otwarte okazje do wspólnego śpiewu i gry oraz potańcówki.

Równolegle w Lublinie prowadzony będzie cykl zajęć dla „grających” skrzypków, poświęcony pracy nad repertuarem z okolic Włodawy.

Szczegółowy opis i informacje o zgłoszeniach znajdziesz na stronie https://ekolublin.pl/ognisko/

Formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/x5i4wySAypKStDv56


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij