Przejdź do głównej zawartości strony

W GRUDNIU TAŃCE I KOLĘDY z Akademią Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance

Moda na Tańce tradycyjne na nowo pojawia się w naszym życiu. Letnie potańcówki na drewnianych parkietach, festyny, dancingi, domówki i wiele innych spontanicznych wydarzeń na której pojawia się muzyka tradycyjna przyciąga w całej Polsce na nowo setki ludzi, zarówno w dużych miastach, jak i na wsi.

To co chcemy Wam zaproponować to spotkanie z tradycyjną muzyką i tańcem nie tylko z Lubelszczyzny. Chcemy Was nauczyć i wspólnie pobawić się przy tradycyjnych melodiach za całej Polski, a także z Europy. Nie zabraknie także tańców miejskich z pierwszej połowy XX wieku.

Taniec, którego będziemy Was uczyć moglibyśmy nazwać popularnym tańcem tradycyjnym, czyli takim jak bawiono się dawniej na miejskich i wiejskich potańcówkach. Daleko mu do stylizowanych form scenicznych. W takich tańcach tkwi niespożyta energia, radość, zdrowie i spontaniczność.

Dzięki naszym spotkaniom nauczycie się albo przypomnicie sobie jak zatańczyć między innymi miejskiego foxtrota, walczyka czy sentymentalne tango, wiejskiego chodzonego, oberka i polkę, europejskie bal folkowe Cercle circassien i Chapeloise oraz kresowego padespańca i karapeta. Tańce te będziemy wykonywali w korowodach, parach, trójkach oraz większych układach tanecznych, zwłaszcza po okręgu.

Opanujemy zasady tańca w metrum nieparzystym na trzy (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym na dwa (rytmy polkowe), tańczenie w parze i w grupie po kole przynajmniej w dwóch kierunkach, wirowanie w układzie otwartym i zamkniętym, oraz stosowanie różnego rodzaju ozdobników.

Podczas naszych warsztatów poprawicie w sobie poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu. Opanujecie zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości. Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty. Będzie to również pretekst do poznania się nawzajem, co pomorze Wam do szybkiego znalezienia sobie partnera/partnerki do tańca na najbliższej potańcówce.


MIEJSCE:
Kurów

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą najlepiej skórzaną podeszwą.

Ze względu na jesienne warunki NALEŻY WZIĄĆ OBUWIE na zmianę.
Cykl zajęcia odbywa się w ramach Uniwersytetu Ludowego i jest bezpłatny.

Zapisy w biurze GOK bądź telefonicznie: 818811099, 608296242.
Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
3. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
4. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
5. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij