Przejdź do głównej zawartości strony

Wydarzenie Muzyka (u) Źródeł w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój to wyjątkowe spotkanie z muzyką i tańcem tradycyjnym Rzeszowszczyzny (i nie tylko). To już druga edycja przedsięwzięcia, którego wizją przewodnią jest promowanie i zachowanie bogatego dziedzictwa kulturowego. Cel ten może zostać osiągnięty poprzez zapewnienie uczestnikom możliwości nauki tradycyjnych tańców, a następnie wspólnej aktywności podczas potańcówki.

Warsztaty taneczne to centralna część wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności i poznać różnorodność tańców powszechnie tańczonych. Doświadczeni instruktorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą i pasją. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z podstawowymi krokami tańców takich jak: polka, walc, sztajerek, oberek czy tramla.

Nieodłączną częścią wydarzenia jest także potańcówka. To czas na integrację oraz wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności nabytych w ramach warsztatów. Muzyka tradycyjna grana na akustycznych instrumentach, takich jak: skrzypce, cymbały, klarnet oraz basy wprowadza w fonosferę starego, wiejskiego wesela, a formuła zabawy, nawiązująca do tradycji stwarza niezwykle atrakcyjny klimat dla nowych odbiorców.

Muzyka (u) Źródeł to nie tylko taniec, ale także możliwość poznania innych elementów kultury tradycyjnej. Udział w wydarzeniu pozwala uczestnikom zgłębić tajniki tradycyjnej muzyki, instrumentów oraz poznawać lokalne zwyczaje związane z potańcówkami.

Wydarzenie Muzyka (u) Źródeł w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój to doskonała okazja do spotkania pasjonatów tradycji i tworzenia niezapomnianych wspomnień podczas wspólnego tańca i muzyki. To także szansa na odkrycie uroków regionu, jego kultury i pięknych krajobrazów, co sprawia, że każdy uczestnik wraca z wydarzenia wzbogacony o nowe doświadczenia i inspiracje.

Program wydarzenia:
19:00 – rozpoczęcie warsztatów tanecznych
20:00 – potańcówka z muzyką tradycyjną
22:00 – planowane oficjalne zakończenie wydarzenia


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij