Przejdź do głównej zawartości strony

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na koncert zespołu Orkiestra Taneczna Bonanza, który odbędzie się w ramach cyklu Muzyka tradycyjna na Placu Małachowskiego.

Zapraszamy na cykl letnich koncertów na Placu Małachowskiego. Cykl otworzy Orkiestra Taneczna Bonanza. Łączy ona w swojej praktyce muzyczny folklor wiejski i miejski. Muzycy skonstatowali, że nuta społecznych nizin w dużych aglomeracjach ma swoje źródło w idiomie z wiosek, z których pochodziła niewykwalifikowana siła robocza migrująca do ośrodków przemysłowych. Na ich muzykalność nałożyła się muzyka jaką zastali na miejskich dancingach, a później przeboje radiowe okresu międzywojennego.

Członkowie orkiestry wykonają na pl. Małachowskiego: polki i oberki grup etnograficznych zamieszkujących najbliższe okolice Warszawy, oraz fokstroty, tanga, walce i walczyki, slowfoxy, oraz utwory wodewilowe. To muzycy zaprawieni w bojach, gdyż preferują sytuacje pozasceniczne: wesela, domówki, spontaniczne muzykowanie uliczne. To muzyka pod nogę, która z miejsca angażuje publiczność.


Miejsce:
Plac Stanisława Małachowskiego, przed siedzibą PME
Warszawa

Wstęp bezpłatny

Organizator:
Państwowe Muzeum Etnograficzne


Źródło informacji:
– ethnomuseum.pl/wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij