Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na koncert Monodii Polskiej, który odbędzie się w ramach cyklu Muzyka tradycyjna na Placu Małachowskiego:
5 września (wtorek), godz. 18:00

Ostatnim akcentem tegorocznej edycji cyklu będzie koncert zespołu śpiewaczego Monodia Polska. Monodia praktykuje dawne polskie pieśni religijne i świeckie, w wariantach melodycznych zebranych w wioskach drobnoszlacheckich i kurpiowskiech w Łomżyskiem. Zespół posługuje się skalami muzycznymi wcześniejszymi, niż powszechnie dziś używana skala dur-moll, zachowując dawny strój, emisję i maniery wykonawcze.

Na jedyny w cyklu koncert wyłącznie wokalny złoży się świecka część repertuaru Monodii Polskiej. Liryka miłosna kurpiowskiej Puszczy Zielonej była natchnieniem dla najważniejszych polskich kompozytorów wieku XX. Jednak adaptacje nie oddają fenomenu tej muzyki. To zachowawcza praktyka, bez upiększeń i oka robionego do publiczności. Wykonawcy zaproszą publiczność do wspólnego śpiewania prostszych utworów.


Miejsce:
Plac Małachowskiego, Warszawa

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij