Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie, organizowane w ramach projektu „Szydłowiecka Szkoła Tradycji 2023”, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich i mieszkańcami Korzyc. Spotkanie poświęcone będzie muzyce rodu Wyrwińskich, która przekazywana jest od czterech pokoleń. Mieszkający tu aktualnie Józef Wyrwiński, od swej młodości – od lat 60. XX wieku – tworzył kapelę z ojcem Adamem (skrzypce) i stryjem Antonim (harmonia pedałowa). Grywali na weselach, muzykach, przyjęciach, odpustach, dożynkach i przy innych okazjach do świętowania. Byli znaną i cenioną kapelą w regionie. Józef potrafi grać na popularnej w szydłowieckim „pedałówce”, ale częściej gra na harmonii ręcznej 120 – basowej produkcji Jana Miazgi z Dęblina. Zapraszamy na warsztaty muzyczne dla harmonistów, akordeonistów, skrzypków oraz na muzyczno-taneczne spotkanie „sąsiedzkie”.


Plan spotkania:
16.00 – 18.00 nauka melodii tradycyjnych od Józefa Wyrwińskiego, dla instrumentalistów, wymagana umiejętność powtórzenia podstawowej melodii „ze słuchu”,

od 18.00 spotkanie „sąsiedzkie” przy żywej muzyce Kapeli Józefa Wyrwińskiego, Kamila Chrząszcza i gości.

wstęp wolny
* prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 609 298 995
* istnieje możliwość użyczenia harmonii czy skrzypiec na warsztaty, wymagane wcześniejsze zgłoszenie


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij