Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wieczór z teatrem i muzyką w Domu Ludowym w Ocicach!

Spotkanie rozpocznie pokaz spektaklu dokumentalnego „Bliskie ballady i dalekie romanse” w reżyserii Anny Wieczorek, Marty Wiśniewskiej i Jakuba Tabisza w ramach projektu „Teatr na faktach” Instytutu Grotowskiego. Autorzy spektaklu oparli scenariusz na treści ballad Adama Mickiewicza, pieśniach tradycyjnych oraz opowieściach zarejestrowanych m.in. w Ocicach.

Po spektaklu rozpocznie się część towarzysko-muzyczna organizowana przez Zespół Śpiewaczy z Ocic oraz Dolnośląską Szkołę Tradycji. Gościć będziemy również Zespół Regionalny „Wilamowice” z Wilamowic k. Bielska-Białej. Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania się, wspólnego śpiewu oraz nauczenia się podstaw kilku tańców.


Miejsce:
Dom Ludowy w Ocicach
Ocice 54B

WSTĘP WOLNY

Organizatorzy:
Fundacja Ważka
Stowarzyszenie Wilamowianie
Instytut Grotowskiego
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie
Akademia Kolberga

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownie Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym jest muzykatradycyjna.pl

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij